Najnowsze wieści

Już w poniedziałek 25 lipca przyjadą do naszej parafii młodzi uczestnicy ŚDM Kraków 2016. Będą to pielgrzymi z Włoch, Rosji i Polski w ilości ok. 700-osób.

Z tego powodu w okresie od 25 do 30 lipca zmieni się zagospodarowanie naszego parafialnego parkingu i większa jego część zostanie wyłączona ze zwykłego użytkowania.

W dniu 19 lipca (wtorek) po wieczornej Mszy Św., ok. godz. 18.30 odbędzie się w naszym kościele spotkanie informacyjno – organizacyjne dla rodzin naszej parafii przyjmujących pod swój dach pielgrzymów ŚDM. W czasie spotkania będzie można uzyskać wszelkie informacje i odpowiedzi na wszystkie pytania. Informacje szczegółowe dla poszczególnych rodzin rozsyłane będą również drogą sms-ową na podane w deklaracjach numery telefonów.

Pielgrzymi w większości przybędą do naszej parafii w poniedziałek 25.07.  w godz. wczesnopopołudniowych i będą kwaterowani ok. godz. 16.00.

Tego samego dnia wieczorem o godz. 19.00 rozpocznie się przy kościele Integracyjny Piknik Powitalny, który potrwa do godz. 21.00 i zakończy się apelem. W czasie pikniku przywitamy naszych gości, przedstawimy naszą parafię, poczęstujemy tradycyjnymi potrawami i wręczymy przygotowane okolicznościowe prezenty; również goście zaprezentują nam swoje grupy; na piknik i powitanie zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie rodziny przyjmujące pielgrzymów.

Zachęcamy do udekorowania balkonów i obejść naszych domów okolicznościowymi materiałami. Rodziny przyjmujące pielgrzymów pod swój dach wraz z przydziałami otrzymają specjalne plakaty na drzwi i bramy.

Poszukujemy lekarzy i pielęgniarek, którzy w dniach od 25 do 29 lipca (od poniedziałku do piątku) w czasie przerw w swoich dyżurach mogliby wolontaryjnie podjąć przez 1 godzinę wieczorne dyżury ambulatoryjne w szkole i w ten sposób służyć naszym gościom w nagłych wypadkach; chętnych lekarzy i pielęgniarki prosimy o zgłoszenie w zakrystii swoich danych kontaktowych

Szczegółowy plan pobytu gości i wszystkie najważniejsze informacje pojawią się od połowy tygodnia również w naszej gablocie, zachęcamy do zapoznawania się z nimi. Osoby mające w najbliższym i przyszłym tygodniu czas, a chcące jeszcze pomóc w organizacji, prosimy o zgłoszenie danych kontaktowych w zakrystii.

Wejściówki na Brzegi na czuwanie z Papieżem Franciszkiem oraz Mszę rozesłania na zakończenie ŚDM będzie można odbierać w przyszłą niedzielę 24.07. po każdej Mszy Św.

Na spotkania odbywające się we wtorek, czwartek i piątek na Błoniach Krakowskich nie potrzeba kart wejścia.

Dodatkowe wejściówki na czas pobytu Ojca Świętego w Łagiewnikach można odbierać w punktach informacyjnych sanktuarium.